ARAMA
Bozdoğan Belediyesi

Madran Memba Suyu

Geri

Madran Memba Suyu

31 Mayıs 2023

 Bozdoğan Belediyesi tarafından Madran Memba Suyu İşletmesi olarak 1973 yılından bugüne değerli tüketicilerimizin tercihleriyle Doğal Kaynak Suyumuzun faaliyetini sürdürmekte ve her geçen gün kendimizi yenilemekteyiz. Ülkemizdeki ilk şişeleme fabrikası olarak üretime başlayan işletmemiz; İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik hükümlerince; damacana, pet, gazoz ve son teknolojiyle donanımlı ikinci damacana dolum hattıyla halkımızdan gelen talepleri karşılama uğraşındadır.

 

1973 yılından bugüne bölgede tek belediye kuruluşu olarak dolum yapıyoruz. Sağlık ve hijyen konusunda hassan olan belediyemiz, kaynak suyumuzu ve üretiminin her aşamasını 24 saat denetlemektedir. Aydın İl Sağlık Müdürlüğünce her hafta tesisimizden su numuneleri alınıp tahlil edilmektedir. 1973 yılından bugüne kurumsal bir kuruluş olarak hedefimiz; kurduğumuz etkin denetim sistemi ile halkımıza sağlıklı su içirmek ve Madran Dağı’nın kaliteli, sağlıklı sularını tüm insanımıza tattırmaktır. 500 yıldır halkımız bu suyu kullanarak sağlıklı yaşadı. 1973 yılından bu yana da sağlıklı yaşamın kaynağı olan suyumuzu belediyemizin güvencesi altında herkesle paylaşıyoruz.

 

İşletmemiz tarafından alınmış olan “MADRAN” markamız, diğer firmalar tarafından da bir şekilde kullanılarak siz değerli tüketicilerimizi yanıltmaktadır. “MADRAN” ismini kullanan firmaların Madran Dağı ile uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığı halde “Madran” ismini kullanarak, sularını Madran Dağı kaynaklarından elde ediyormuş izlenimi vermektedir. Bu hususta gerekli hukuki işlemler tarafımızca başlatılmış ve devam etmektedir. Son günlerde kamuoyu gündeminde yer alan Türkiye’deki sağlıksız içme suları ile ilgili açıklamalarda Sağlık Bakanlığı Aydın’da 2 firma ismi vermiştir. Bu firmaların isimlerinde “Madran” geçmektedir. Başka firmalarca kullanılan “Madran” kelimesi, 1973 yılından bugüne kullandığımız tescilli markamızla aynı ismi taşıması nedeniyle tüketicimizin kafasında soru işareti bıraktığı için firmamız zarar görmektedir. Bu durum bizim olduğu kadar Bozdoğan halkını da rahatsız etmektedir. Bizler 500 yılı aşkın bir süredir bu suyu kullanmaktayız. 40 yıla yakın süredir belediyemiz güvencesi altında 24 saat denetlenen tesislerimizde üretimden dolum aşamasına kadar tamamen sağlıklı ve hijyenik su dolumu yapılmaktadır.

 

Madran dağının zirvesinde bulunan ruhsatlı kaynağımız tek olduğundan dolayı bakımı ve kontrolü sürekli yapılmaktadır. Ayrıca suyun dolum aşamasında olduğu gibi nihai tüketiciye ulaştırılması konusunda da pazarlama, nakliye, depolama gibi faaliyetler de sürekli denetlenmektedir. Madran Dağı’nın zengin doğal kaynakları ile beslenen, sağlıklı ve uzun yaşayan halkımız bu duruma çok üzülmüştür. Markamızın taklit edilerek bu şekilde zarar görmesini istemiyoruz.

 

“MADRAN BABA” logomuz etiketlerimizde ve emniyet bantlarımızda kullanılmaktadır. Firmamızın ve suyumuzun tadının ayırt edilmesi amacıyla tüketicilerimizin yanıltılmaması hedeflenmiştir. Suyumuzun kalitesi ve tadı, Madran Baba logolu-etiketli damacanalarımızda saklıdır. Tüketicisinin sağlığını her şeyden fazla düşünen belediyemiz, kafasında soru işareti bulunan tüm tüketicilerine üretim tesislerinin kapılarını sonuna kadar açarak davet etmektedir.

 

 

İletişim Bilgileri

Telefon    : 0256 414 11 39

Fax           : 0256 414 23 97

E-Posta   : bilgi@madran.com.tr

Website  : madran.com.tr 

Adres      : Hisar Mah. Fabrika Sok. No:9/A P.K.: 09760 Bozdoğan/AYDIN

Konum için QR kodu okutunuz.