ARAMA
Bozdoğan Belediyesi

Başkan Özel 19 Mayıs mesajında...

Geri

Başkan Özel 19 Mayıs mesajında gençlere seslendi

19 Mayıs 2024

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun!

Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Galip Özel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkanımız Sn. Mustafa Galip Özel mesajında; “19 Mayıs, ulusumuzun yeniden doğuş günüdür. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelenin ilk adımı olan bu anlamlı gün, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük yolundaki kararlılığının simgesidir. Bağımsızlığını büyük bir mücadele ile kazanan bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olanlar da geleceğimiz olan gençlerimizdir.

Bozdoğan'ımızın güzel gençleri, sizlerin azmi ve enerjisiyle ilçemizi ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağımıza inanıyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" sözüyle geleceğimizi şekillendirecek büyük bir güce sahip olan gençliğimize güveniyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümünde Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.