ARAMA
Bozdoğan Belediyesi

 Emlak Değerlerinin Elektronik...

Geri

 Emlak Değerlerinin Elektronik Ortama Alınması Protokolü İmzalandı

22 Ağustos 2023

Belediye Başkanımız Sn. Ufuk ALTINTAŞ ile Tapu Müdür Vekili Sn. Fatma ÇELİK arasında emlak değerlerinin güvenli elektronik ortama alınması protokolü imzalandı.

 

Belediye Başkanlığı makamında imzalanan protokol ile vatandaşların tapu işlemlerini kolaylaştırmak, iş verimliliğini artırmak ve her iki kurumun iş yükünün azaltılması amaçlanıyor.

 

İlçemizde vatandaşların teknolojinin nimetlerinden etkin biçimde yararlanabilmesi, tapu işlem süreçlerini kısaltılarak iş verimliliğin artırılması, tapu ve belediye hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulması amacıyla protokol imzalandı. Protokol ile ilgili bilgi veren Başkanımız Sn. Ufuk ALTINTAŞ , "İmzalanan protokole göre iki kurum arasındaki emlak beyan değeri işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek. Tapu işlemleri sırasında istenilen emlak beyan değeri almak için vatandaşlarımız belediyemize gelmeden elektronik ortamda işlemlerini yapabilecekler. İşlemlerin elektronik ortamda sunumu ile belediyemiz ve Tapu müdürlüğümüzün iş yükü azaltılarak, hem çalışanlarımızın, hem de vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamış olacağız. Bozdoğan halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Tapu Müdür Vekili Sn. Fatma ÇELİK ise ‘İki kurum arasındaki emlak beyan değeri işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirerek iş verimliliğini artırmak amacıyla Belediyemiz ile protokol imzaladık. İlçemize hayırlı olsun’’ diye konuştu.